Odpady komunalne|

Niebawem do mieszkańców budynków wielorodzinnych trafi kilkanaście tysięcy broszur informacyjnych oraz plakaty na temat segregowania odpadów komunalnych.
W ubiegłym miesiącu do MZNK w Jaworznie zwrócili się administratorzy budynków wielorodzinnych z pytaniem o możliwość przekazania im materiałów informacyjnych na temat systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Jaworznie. MZNK przygotował kilkanaście tysięcy ulotek oraz blisko dwa tysiące plakatów.
– Sortowanie odpadów zaczyna się w domu. Nasze ulotki zawierają podpowiedzi jak zorganizować segregację odpadów na niewielkiej przestrzeni mieszkania w bloku – mówi rzecznik MZNK Piotr Jamróz.
Ulotkę można przykleić w widocznym miejscu w domu, np. na lodówce. Dzięki temu stanie się przydatną ściągawką na temat właściwego segregowania odpadów. Oprócz tego znajdziemy w niej informacje na temat oznaczeń surowców wtórnych, które można spotkać na opakowaniach oraz informację o sposobie postępowania z odpadami problemowymi: meblami, sprzętem RTV/AGD, bateriami itp.
Dodatkowo MZNK wydrukował i przekazał administratorom budynków blisko 2 tysiące plakatów o niewielkim formacie. Dzięki temu bez problemu zmieszczą się w gablotach informacyjnych znajdujących się na przykład w klatkach schodowych bloków.

 
     
     
     

Comments are closed.