Zieleń miejska|

Wymiana okien w OSP Jeleń
Jednym z tegorocznych zadań JBO realizowanych przez MZNK jest wymiana stolarki okiennej w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu. Wybrany przez jednostkę wykonawca przystąpił już do wykonania prac. Zgodnie z umową ich realizacja powinna zakończyć się 25 lipca br.

Centrum gier i relaksu w dzielnicy Podłęże
Mieszkańcy Podłęża wybrali w tym roku projekt autorstwa Krystyny Stachelczyk i Zbigniewa Zwierzyńskiego. Na zielonym terenie obok targowiska Manhattan powstanie centrum gier i relaksu, na terenie którego będzie można zagrać w minigolfa i wypocząć na świeżym powietrzu.
Planowana jest budowa ośmiu takich stanowisk do minigolfa na powierzchni 800 metrów kwadratowych. Opracowany projekt budowlany przewiduje także wykonanie utwardzonej nawierzchni wokół torów, budowę altan wyposażonych w ławki, na których będzie można poczekać na swoją kolejkę w grze, zabudowę koszy na śmieci, tablicy informacyjnej, stojaka na rowery i posadzenie zieleni (krzewów i trawników).
MZNK ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania. W połowie lipca planowane jest otwarcie ofert.

Strefa rekreacji Sobieski Górka
W obszarze Azot, Stara Huta wygrał projekt Sławomira Bigosa pod nazwą „Strefa rekreacji Sobieski-Górka. Budowa 3-strefowego placu zabaw”.
Plac zabaw powstanie na terenie zielonym za zabudowaniami przy ulicy Sulińskiego. Projekt przewiduje powstanie strefy fitness, w skład której będą wchodzić urządzenia siłowni pod chmurką: motylek, biegacz, wioślarz, orbitrek, jeździec konny, rower treningowy. W strefie gier zostanie zamontowany stół do tenisa stołowego. W skład strefy zabaw wejdą: huśtawki, zestaw sprawnościowy do wspinaczki, bujak sprężynowy, piaskownica i urządzenie wielofunkcyjne ze zjeżdżalnią. W strefie gier oraz na placu zabaw przewidywana jest budowa bezpiecznej nawierzchni gumowej.
Dodatkowymi urządzeniami zamontowanymi na terenie ogrodzonego placu będą: ławki, kosze na śmieci, oraz tablica z regulaminem placu. Całkowita przewidywana powierzchnia terenu pod inwestycję wynosi ponad 700 metrów kwadratowych.
Przetarg na wykonanie placu zabaw na Sobieskim został ogłoszony przez MZNK. W dniu 7 lipca br. zostaną otwarte oferty.

Comments are closed.