Nieruchomości|

W przetargu na wykonanie Centrum gier i relaksu w dzielnicy Podłęże nie została złożona ani jedna oferta. Przetarg zostanie wkrótce powtórzony.
Mieszkańcy Podłęża w głosowaniu Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wybrali projekt Krystyny Stachelczyk i Zbigniewa Zwierzyńskiego. Na niewykorzystanym w tym momencie terenie zielonym obok targowiska Manhattan ma powstać centrum gier i relaksu. Głównym założeniem pomysłodawców tego projektu jest stworzenie kilku torów do minigolfa.
Minigolf to nieco bardziej rekreacyjna odmiana golfa. Uprawiany jest na specjalnych torach do gry, zwanych stanowiskami. Polega na umieszczeniu piłki w dołku znajdującym się na końcu każdego toru, przy pomocy specjalnego kija, który jest niemal identyczny jak kij stosowany w golfie klasycznym. Celem gracza jest umieszczenie piłki w dołku przy pomocy jak najmniejszej liczby uderzeń.
Planowana jest budowa ośmiu takich stanowisk do minigolfa na terenie o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Opracowany projekt budowlany przewiduje także wykonanie utwardzonej nawierzchni wokół torów, budowę altan wyposażonych w ławki, na których będzie można poczekać na swoją kolejkę w grze, zabudowę koszów na śmieci, tablicy informacyjnej, stojaka na rowery i posadzenie zieleni (krzewów i trawników).
Niestety przetarg na wykonanie placu z torami minigolfa nie powiódł się z powodu braku ofert. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny. Prosimy śledzić zakładkę z zamówieniami publicznymi na stronie internetowej MZNK w Jaworznie.

Comments are closed.