Nieruchomości|

Dobiega końca remont zabytkowego budynku przy ulicy Szklarskiej 8 w Szczakowej. Elewacja willi wybudowanej na początku XX wieku została odtworzona z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
Ze względu na wartość historyczną i architektoniczną budynek przy ulicy Szklarskiej 8 objęty jest ochroną konserwatora zabytków. W związku z tym wykonawca remontu musiał zadbać o odtworzenie wszystkich charakterystycznych elementów ozdobnych elewacji zewnętrznej i odtworzyć pokrycie dachu z gontu.
Wyremontowane zostały także klatki schodowe w budynku. Do wykonania pozostało jeszcze odnowienie tarasu i wymiana stolarki okiennej, ale już teraz można podziwiać z jaką dbałością o szczegóły odtworzona jest elewacja.
Ponad 2 tys. mieszkań komunalnych znajduje się w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych. Podobnie jak pozostali członkowie tych wspólnot gmina dokłada się do funduszu remontowego, z którego finansowana jest np. termomodernizacja, naprawa dachu lub inne prace remontowe w tych nieruchomościach. Od udziałów gminy we wspólnocie zależy wkład do funduszu remontowego. Zwykle wynosi on od kilku do kilkudziesięciu procent. W przypadku ulicy Szklarskiej 8 udział gminy, jako współwłaściciela tego budynku wynosi aż 89 procent. Zarządcą budynku jest firma „Nieruchomości” sp. z o.o.

Comments are closed.