Odpady komunalne|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych kontynuuje edukację ekologiczną najmłodszych jaworznian. Tym razem segregowania odpadów uczą dzieci Jaś i Małgosia.

Jaś i Małgosia wędrują przez las. Po drodze wyrzucają papierki po słodyczach i inne śmieci. Trafiają w końcu do domku Baby Jagi, która również zaśmieca okolicę. Po pokonaniu złej czarownicy wracają do domu, ale po drodze postanawiają posprzątać zaśmiecony las. W zbieraniu i segregowaniu papierków pomagają im dzieci z widowni.
Tak w skrócie wygląda fabuła przedstawień, które od dzisiaj prezentowane są we wszystkich szkołach podstawowych. Spektakl „Jaś i Małgosia” wykonują aktorzy Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Mali widzowie biorą czynny udział w spektaklu, odpowiadają na pytania zadawane przez aktorów, są zapraszani do zabawy, pomagają zbierać i segregować śmieci. Na koniec dzieci składają obietnicę Jasiowi i Małgosi, że nie będą śmiecić co zostaje potwierdzone stosownym dokumentem, który na pamiątkę otrzymuje szkoła.
– Dzięki przyjęciu takiej formy edukacji ekologicznej z łatwością trafimy do najmłodszych jaworznian. Obserwując żywiołowe reakcje i zaangażowanie dzieci biorących udział w przedstawieniach nie obawiam się tego, że w przyszłości którekolwiek z nich będzie śmieciło w lesie i jestem pewien, że wiedza przemycona w trakcie zabawy małym widzom nie zostanie zapomniana – mówi zastępca dyrektora MZNK Zbigniew Krepel.
MZNK zaplanował łącznie 33 przedstawienia, dzięki czemu przesłanie Jasia i Małgosi o tym by nie śmiecić i segregować odpady trafi do każdego ucznia klas 1-3 we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Jaworzna.
To kolejny element edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży realizowanej w Jaworznie przez MZNK. Do tej pory jednostka przekazała szkołom liczne materiały edukacyjne w postaci kolorowanek i gier planszowych, dla maluchów z przedszkoli powstała bajka edukacyjna o Drwalach udostępniona również w formie elektronicznej, na stronie internetowej zarządu została umieszczona również gra edukacyjna o segregowaniu śmieci.

Comments are closed.