Zieleń miejska|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych zlecił ukwiecenie Rynku oraz innych miejsc w okolicach centrum. Podobnie jak w ubiegłym roku cebulki kwiatów były sadzone maszynowo, przez specjalistyczną firmę.

Mieszkańcy miasta wypowiadali się bardzo pozytywnie o tulipanach i żonkilach, które posadziliśmy na trawnikach w Rynku oraz w kilku innych miejscach w okolicy. Mamy dobrą wiadomość – w tym miesiącu posadziliśmy kilkadziesiąt tysięcy cebulek krokusów, które w przyszłym roku znowu będą cieszyć oko jaworznian.
Zlecenie obejmowało obsadzenie wybranych trawników na Rynku, Podwalu i w Centrum o łącznej powierzchni 250 metrów kwadratowych. Na powierzchni jednego metra kwadratowego powinno być posadzonych około 100 cebulek kwiatów.
Jako ciekawostkę możemy dodać, że podobnie jak w ubiegłym roku prace przy sadzeniu kwiatów prowadzone były przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Nie trudno sobie wyobrazić ile trwałoby ręczne sadzenie około 25 tysięcy cebulek, tymczasem maszyna ciągnięta przez niewielki traktorek wykonała całą operację zaledwie w kilka godzin. Na trawnikach nie pozostał żaden ślad po nasadzeniach, za to wiosną będzie tutaj prawdziwy kwiatowy dywan.

Comments are closed.