Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych remontuje aktualnie kilkadziesiąt mieszkań gminnych. Nie wykorzystywane pustostany zostaną przygotowane do zasiedlenia przez nowych lokatorów.

– Każdego roku MZNK przygotowuje kolejne lokale mieszkalne do zasiedlenia przez osoby oczekujące na mieszkania komunalne i socjalne. Pustostany dostosowywane są do potrzeb przyszłych lokatorów – mówi dyrektor MZNK w Jaworznie Tomasz Jewuła.
Niestety często zdarza się, że mieszkania są mocno zniszczone przez poprzednich lokatorów i remont wymaga sporych nakładów finansowych. Modernizacja jednego pustostanu, to w zależności od wykonywanych robót, koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
W tym roku MZNK wyremontował 23 pustostany położone w budynkach w różnych dzielnicach Jaworzna. Mieszkania najczęściej wymagają naprawy podłóg i odnowienia ścian, bardzo często potrzebna jest również wymiana instalacji elektrycznej oraz okien. W wielu przypadkach wykonywany jest także kapitalny remont łazienki wraz z wymianą armatury.
W tym roku zostały wyremontowane między innymi mieszkania przy ul. Północnej 9c, Azot 1, Matejki 40, Karola Pniaka 10, Chopina 9, Glinianej 10, Dwornickiego 4, Gwarków 15, Jagiellońskiej 19, Pożarowej 2. Część prac już się zakończyła, pozostałe zgodnie z umowami zakończą się w tym miesiącu.

Comments are closed.