Nieruchomości|

W 2016 roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych wykonał kolejne modernizacje i remonty w budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaworznie.

Ochotnicza Straż Pożarna to ważne ogniwo systemu bezpieczeństwa. Ochotnicy wspierają strażaków zawodowych w akcjach ratowniczych i gaśniczych – ratują dobytek i życie mieszkańców. Oprócz tego prowadzą działania z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej, organizują szkolenia dla dzieci i młodzieży, a remizy OSP służą jako miejsca integracji i spotkań lokalnych społeczności. Gmina od kilku lat realizuje program wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez zakupy sprzętu oraz modernizacje remiz.

Systemy alarmowe
Specjalistyczny sprzęt używany przez strażaków jest bardzo cenny, służy do ratowania życia i dobytku. W 2016 roku zapadła decyzja o uzbrojeniu wszystkich jaworznickich remiz w systemy alarmowe. Strażnice zostały wyposażone w centrale alarmowe, czujniki ruchu, sygnalizatory akustyczne, zestawy kamer i pozostałe elementy wyposażenia, które będzie odstraszać potencjalnych włamywaczy. Inwestycja kosztowała ponad 35 tysięcy złotych.

Oprócz tego we wszystkich remizach prowadzone były także inne prace prace budowlane i remontowe.

OSP Długoszyn
W tym roku przeprowadzony został remont wewnątrz remizy: malowanie ścian i sufitów we wszystkich pomieszczeniach, dostosowanie pomieszczenia kuchennego do potrzeb strażaków, przebudowa pomieszczenia magazynowego i szatni, uzupełnienie płytek ceramicznych. W garażach została wymieniona posadzka i wykonano pokrycie drewniane kanału. Łącznie na prace w OSP Długoszyn w tym roku przeznaczono 50 tys. zł.

OSP Osiedle Stałe
Dokończenie remontu instalacji elektrycznej, wykonanie posadzki wraz z przygotowaniem podłoża w sali szkoleniowej, wykończenie w całości węzła sanitarnego: malowanie ścian i sufitu, montaż płytek ceramicznych, wykonanie posadzki, montaż drzwi, montaż armatury wodno – kanalizacyjnej. Koszt prac przeprowadzonych w OSP Osiedle Stałe w 2016 roku wyniósł 59 tys. zł.

OSP Byczyna
W tym roku wykonaną kolejny etap termomodernizacji remizy przy ul. Kaczeńców 1 – docieplenie ściany zachodniej budynku. Wymieniono bramę wjazdową oraz drzwi kotłowni na przeciwpożarowe. Łączny koszt przeprowadzonych w tym roku prac wyniósł ponad 26 tys. zł.

OSP Jeleń
Ze środków Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego została wymieniona drewniana stolarka okienna w budynku. W trakcie jest wymiana 3 szt. stalowych drzwi wejściowych do budynku. Koszt prac w OSP Jeleń wyniósł ponad 53 tys. zł.

Comments are closed.