Nieruchomości|

Remont budynku gminnego, w którym siedzibę ma klub MCKiS „Szczak”, przebudowa kotłowni w budynku socjalnym przy ul. Północnej i uruchomienie hotspota na Osiedlu Stałym – to tylko część prac wykonanych w mijającym roku przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

Klub Szczak wraca na Górę Piasku
Budynek przy ulicy Górnośląskiej 1 na Górze Piasku przeszedł w tym roku gruntowny remont. Dzięki wzmocnieniu konstrukcji, remoncie pomieszczeń, przebudowie węzłów sanitarnych i klatek schodowych będą mogły wrócić do swojej dawnej lokalizacji takie instytucje jak klub MCKiS Szczak i filia biblioteki.

Budynek socjalny przy ul. Północnej
W tym roku modernizacji została poddana kotłownia gazowa w budynku przy ul. Północnej 9c, w którym znajduje się kilkadziesiąt mieszkań socjalnych. Nowe kotły gwarantują tańszą dostawę ciepłej wody. Przy okazji został zabudowany nowy wsad kominowy oraz wyremontowana część klatki schodowej przy mieszczącej się tu Komisji Poborowej. W tym roku zostały też wyremontowane i przygotowane do zasiedlenia kolejne mieszkania w budynku.

Remonty po wybuchu na Osiedlu Stałym
W marcu doszło do tragicznego w skutkach wybuchu gazu w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. – W budynku przy ul. Inwalidów Wojennych znajduje się kilkanaście mieszkań komunalnych, które zostały uszkodzone w wyniku eksplozji. Od rozpoczęcia akcji ratunkowej i ewakuacji mieszkańców na miejscu byli obecni pracownicy MZNK – wyjaśnia Dyrektor Tomasz Jewuła.
Najważniejsze prace remontowe w zniszczonych mieszkaniach zostały wykonane w ekspresowym tempie, aby umożliwić lokatorom powrót do domów.

Hotspot w Parku Lotników i remonty placów zabaw
W tym roku MZNK uruchomił hotspot na terenie placu zabaw znajdującego się w parku na Osiedlu Stałym. Dzięki urządzeniom mobilnym można teraz łączyć się z darmowym internetem w okolicy placu zabaw. Jednostka wyremontowała i doposażyła też pozostałe place zabaw, piaskownice i siłownie pod chmurką, którymi się opiekuje.

Remonty pustostanów i wymiana okien
W tym roku zostało wyremontowanych 25 niezasiedlonych aktualnie mieszkań gminnych. Dzięki temu będą mogli się do nich wprowadzić nowi lokatorzy – osoby oczekujące na przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego. Podobnie jak w ubiegłych latach MZNK wymienił okna w kolejnych 28 mieszkaniach.

To oczywiście tylko skromny wycinek prac wykonanych w tym roku przez MZNK w nieruchomościach należących do gminy. O wielu drobniejszych remontach czy naprawach nie wspominamy, bo nie starczyłoby miejsca na naszej stronie, ale były one równie ważne dla naszych lokatorów i dla nas.

Comments are closed.