Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w 2016 roku realizował osiem projektów Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wybranych przez mieszkańców. W kolejnych dzielnicach powstały nowe place zabaw i inne inwestycje, które wybrali mieszkańcy.

Obszar nr 1 Azot, Stara Huta
Projekt pod nazwą: „Strefa rekreacji Sobieski – Górka. Budowa 3-strefowego placu zabaw”. Na terenie zielonym przy ul. Sulińskiego MZNK wybudował ogrodzony plac zabaw dla dzieci wyposażony w piaskownicę, zestaw ze zjeżdżalniami, drabinkami, huśtawki i inne urządzenia do zabawy. W dalszej części stanął stół do tenisa stołowego oraz urządzenia do ćwiczeń dla osób dorosłych, czyli popularna siłownia pod chmurką.

Obszar nr 4 Cezarówka Górna, Jeziorki, Koźmin, Wilkoszyn
Projekt pod nazwą: „Plac zabaw w dzielnicy Koźmin”. Przy ulicy Jesiennej powstał plac zabaw wyposażony między innymi w atrakcyjne dla najmłodszych urządzenie – zjazd linowy. Inne urządzenia na placu to bujaki, wierze z drabinkami, ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnią. Na ogrodzony teren placu zabaw prowadzi chodnik i rampa zjazdowa dla wózków.

Obszar nr 6 Dąbrowa Narodowa
Projekt pod nazwą: „Rodzinny plac zabaw z siłownią zewnętrzną – przy ul. Długoszyńskiej”. Kolejny plac zabaw z urządzeniami do ćwiczeń dla osób dorosłych powstał przy ul. Długoszyńskiej na Dąbrowie Narodowej. Plac zabaw wyposażony jest w zamykaną piaskownicę, huśtawki, zestaw z drabinkami, zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową.

Obszar nr 7 Długoszyn
Projekt pod nazwą: „Strefa rekreacyjna w parku przy ul. Jaszuńskiego”. Wybudowany w ramach poprzedniej edycji JBO plac zabaw został rozbudowany o kolejne urządzenia, powstała też siłownia na wolnym powietrzu oraz monitoring terenu.

Obszar nr 11 Jeleń
Projekt pod nazwą: „Termomodernizacja budynku głównego Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu”. W ramach projektu MZNK przeprowadził wymianę drewnianej stolarki okiennej w remizie OSP Jeleń na okna PCV.

Obszar nr 15 Pańska Góra, Skałka
Projekt pod nazwą: „Strefa sportowo rekreacyjna Skałka (plac zabaw, siłownia zewnętrzna) w Jaworznie – etap I”. Na Skałce MZNK wybudował ogrodzony plac zabaw wyposażony w huśtawki, piaskownicę, bujaki i inne urządzenia służące do zabawy.

Szczakowa i Podłęże w przyszłym roku
Dwa projekty JBO zostały przełożone na przyszły rok: „Centrum gier i relaksu w dzielnicy Podłęże” oraz „Rewitalizacja parku kolejowego – skweru przy ul. Kolejarzy w Szczakowej”.
Na Podłężu planowane jest wybudowanie strefy rekreacyjnej wyposażonej między innymi w betonowe tory do gry w minigolfa. Natomiast w parku kolejowym w Szczakowej ma powstać fontanna. W obu przypadkach MZNK zorganizował dwa postępowania przetargowe, które nie przyniosły rozstrzygnięć.

Comments are closed.