Nieruchomości|

Od 2016 roku lokatorzy budynku przy ulicy Koszarowej 10 stopniowo przenoszeni są do uprzednio wyremontowanych mieszkań komunalnych. Plotka o tym, jakoby gmina wyrzucała mieszkańców tego budynku na bruk jest nieprawdziwa.
W należącym do gminy budynku przy ulicy Koszarowej 10 aktualnie zasiedlonych jest jeszcze 6 mieszkań. Większość zamieszkujących tutaj osób została przeniesiona do innych mieszkań gminnych w 2016 roku. Przeprowadzka pozostałych lokatorów budynku odbędzie się w pierwszych miesiącach tego roku.
– Krążą nieprawdziwe informacje, jakoby gmina wyrzucała mieszkańców budynku przy ulicy Koszarowej 10 na bruk. Chciałem je zdementować. Między innymi dla tych osób pod koniec 2016 roku MZNK remontował mieszkania komunalne w innych budynkach. Dla każdej osoby opuszczającej budynek przy Koszarowej zapewnione jest nowe lokum – wyjaśnia Tomasz Jewuła Dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
Budynek przy ulicy Koszarowej 10 wchodził w skład koszarów wojskowych, które powstały w Szczakowej na początku ubiegłego wieku. W czasach powojennych budynki, które dawniej zapewniały kwatery żołnierzom zostały dostosowane do potrzeb nowych mieszkańców. Aby zapewnić lokatorom dobre warunki nieruchomość wymaga w dniu dzisiejszym kompleksowego remontu, na który MZNK obecnie nie ma środków.
Niezbędne do wykonania prace, to między innymi: kompletna wymiana dachu, wymiana stropów na wszystkich kondygnacjach, przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowa sieci elektrycznej, budowa sieci c.o., wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej i wiele innych. W związku z tym lokatorzy tego budynku stopniowo przenoszeni są do mieszkań gminnych, które uprzednio zostały wyremontowane. Tu warto zaznaczyć, że nawet w przypadku posiadania odpowiedniej kwoty do przeprowadzenia wyżej wymienionych prac, budynek na czas tak dużego remontu musiałby zostać opróżniony.
Po przesiedleniu wszystkich lokatorów z Koszarowej 10, budynek zostanie zabezpieczony przed możliwością wejścia osób postronnych do czasu podjęcia przez gminę decyzji, co do przyszłego wykorzystania lub sprzedaży tej nieruchomości. 

Comments are closed.