Nieruchomości|

Uchwała wprowadzająca możliwość wynajmu mieszkań komunalnych w zamian za remont zyskała moc prawną. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych opracowuje szczegółową listę mieszkań. Na początek będzie to około 50 lokali komunalnych.
Uchwała Rady Miejskiej wprowadzająca zmiany w przepisach regulujących wynajem mieszkań wchodzących w skład gminnego zasobu mieszkaniowego po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego uzyskała moc prawną. Przyjęte przepisy umożliwią mieszkańcom Jaworzna szukającym własnego M na wynajęcie mieszkania komunalnego w zamian za przeprowadzenie jego remontu lub modernizacji na własny koszt.
W Jaworznie są mieszkania, które obecnie nie są zasiedlone ponieważ gmina nie ma w tym momencie odpowiednich funduszy na przeprowadzenie ich remontu. Jednocześnie do MZNK zgłaszają się mieszkańcy zainteresowani wynajęciem mieszkania do remontu. Program potocznie nazywany „mieszkanie za remont” jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.
MZNK dzięki uzyskaniu mocy prawnej uchwały Rady Miejskiej ma już możliwość wprowadzenia programu w życie.
– W tym momencie przygotowujemy listę mieszkań, które zostaną w pierwszej edycji przeznaczone do wynajęcia w ramach tego programu. Będzie to około 50 lokali. Nasi pracownicy muszą ustalić zakres prac i szacunkowe koszty remontu każdego mieszkania. Dzięki temu osoby przystępujące do programu będą miały gotową informację na temat lokalizacji, metrażu i koniecznych do wykonania prac – wyjaśnia zastępca dyrektora MZNK Zbigniew Krepel.
MZNK planuje opublikować listę mieszkań w połowie czerwca br. Oprócz tego na stronie internetowej jednostki zostaną zamieszczone kryteria, które muszą spełniać osoby przystępujące do programu oraz wszystkie potrzebne wnioski i dokumenty do wypełnienia.

Comments are closed.