Nieruchomości|

Trwa budowa elektronicznego systemu przedpłatowego na wodę w budynku socjalnym przy ulicy Północnej 9c. Po łazienkach wspólnych Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie zlecił instalację systemu także w mieszkaniach.

Przedpłatowy system elektroniczny umożliwi korzystanie z wody w budynku socjalnym tylko osobom posiadającym specjalne karty magnetyczne. Lokatorzy każdego mieszkania otrzymają dwie karty, do wody zimnej oraz do wody ciepłej. Po uiszczeniu opłaty na kartach zostaną zapisane impulsy. Przed skorzystaniem z umywalki lub natrysku lokator wczyta kartę w czytniku elektronicznym. Po zakręceniu wody ponownie wczyta kartę, aby system zakończył pobieranie impulsów.
Trwa pierwszy etap budowy systemu. Zostały nim objęte umywalki i natryski w łazienkach wspólnych. W tym tygodniu MZNK podpisał umowę z wykonawcą drugiego etapu na budowę wodomierzy przedpłatowych w 89 mieszkaniach w budynku.

Mieszkańcy bloku socjalnego przy ulicy Północnej często zwracali uwagę na wysokie ceny wody doliczane do kosztów najmu mieszkań i prosili o montaż wodomierzy w mieszkaniach. Jednak wodomierze nie rozwiązałyby problemu strat wody w całym budynku, ponieważ faktyczne zużycie wody odczytywane jest z licznika głównego w budynku i pomimo zainstalowania podzielników w mieszkaniach koszty ponoszą wszyscy mieszkańcy. System przedpłatowy natomiast wskaże realne zużycie wody w mieszkaniach, a mieszkaniec, który będzie chciał korzystać z umywalki opłaci wcześniej odpowiednią ilość impulsów na swojej karcie. Oznacza to, że każdy lokator będzie płacić za realnie zużytą przez siebie wodę.

W budynku została wywieszona informacja dla mieszkańców o mających się wkrótce rozpocząć pracach w mieszkaniach. Wykonawcą systemu w mieszkaniach jest ta sama firma, która wykonuje prace w łazienkach wspólnych, więc roboty będą prowadzone równolegle. Przed uruchomieniem systemu wszyscy mieszkańcy otrzymają karty magnetyczne i instrukcje jak z niego korzystać. Zgodnie z planem prace powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Comments are closed.