Aktualności|

Remonty pomników i miejsc pamięci, realizacja nowych zadań w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, budowa zadaszonych stanowisk kontenerowych przy budynkach gminnych, to tylko część z zadań realizowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w 2018 roku. Prace przy przygotowaniu tych inwestycji już trwają.
Najwięcej inwestycji gminnych realizowanych przez MZNK, to zadania prowadzone w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, wybrane głosami mieszkańców. Zadania JBO z 2018 roku to:
– Mini ogród doświadczeń przy ul. Długoszyńskiej na Dąbrowie Narodowej,
– Zielony Łubowiec – park osiedlowy,
– Centrum aktywności rodzinnej w okolicach przedszkola i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Szczakowej,
– Remont istniejącego boiska sportowego z dobudową urządzeń na placu zabaw w parku przy ul. Jaszuńskiego na Długoszynie,
– Budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw wraz z ogrodzeniem w dzielnicy Dobra,
– Strefa aktywności ruchowej – siłownia zewnętrzna przy ul. Szymanowskiego w centrum.
Dodatkowo zrealizowane zostaną zadania przeniesione z 2017 roku – budowa Jaworznickiego Rynku Kultury i Rozrywki oraz placu zabaw i siłowni pod chmurką w Niedzieliskach.

W 2018 roku MZNK planuje wykonanie zamkniętych stanowisk kontenerowych na odpady przy ul. Grunwaldzkiej 188 oraz Azot 1. Na pozostałych stanowiskach należących do MZNK zostaną wykonane zadaszenia oraz powiększone podłoża betonowe.
Na cmentarzu komunalnym Wilkoszyn zostanie w tym roku wybudowane kolumbarium. Projekt jest już gotowy. Miejsce na urny z prochami zmarłych będzie podobne do istniejącego już na cmentarzu komunalnym w Szczakowej. W tym roku kontynuujemy także modernizację kaplicy na cmentarzu w Szczakowej. Tegoroczne zadanie będzie polegało na remoncie posadzki.

Od ubiegłego roku MZNK zajmuje się utrzymaniem pomników i miejsc pamięci znajdujących się na terenie Jaworzna. W tym roku, poza standardowym utrzymaniem porządku, jednostka zleci remonty pomników, m.in.:
– Pomnik Dąbrowa Narodowa,
– Pomnik Podłęże – las,
– Pomnik Grunwald Szczakowa,
– Pomnik Jeleń – wysepka objazdowa,
– Pomnik Tadeusza Kościuszki – Szczakowa,
– Miejsce Straceń Szczakowa,
– Pomnik w Ciężkowicach,
– Pomnik Łubowiec.
Dział Zieleni Miejskiej planuje również przeprowadzić małą modernizację parku przy ulicy Pocztowej w centrum. Planowana jest wymiana ławek parkowych oraz kompleksowa pielęgnacja drzewostanu.

To oczywiście tylko część prac i remontów realizowanych przez MZNK w tym roku. Podobnie jak w ubiegłych latach jednostka zleci wymianę okien w mieszkaniach, remonty pustostanów, dachów, przewodów kominowych czy też wymianę instalacji elektrycznych.

Comments are closed.