Nieruchomości|

W przyszłym tygodniu w bloku socjalnym przy ulicy Północnej ruszy elektroniczny system przedpłatowy na ciepłą i zimną wodę.
Budowa systemu popularnie nazywanego woda na kartę rozpoczęła się w budynku socjalnym przy ulicy Północnej w ubiegłym roku. Przy okazji montażu czytników kart, przy pomocy których lokatorzy będą mogli korzystać z umywalek i natrysków, wykonany został remont wspólnych łazienek.
Instalacja systemu m.in. zapobiegnie niekontrolowanemu wylewaniu wody do kanalizacji oraz poprawi ściągalność opłat za wodę. Tylko w jednym roku w budynku przy ulicy Północnej niedopłaty za ciepłą i zimną wodę wyniosły ponad 80 tysięcy złotych. W przeliczeniu na metry sześcienne to blisko 6 tysięcy kubików wody rocznie, za którą nie płacą osoby, które z niej faktycznie korzystają. Teraz to się zmieni, nie będzie możliwości puszczenia wody bez wcześniejszego przyłożenia karty – a co za tym idzie uiszczenia opłaty.
Aktualnie przygotowywane są indywidualne karty i pozostałe elementy systemu. Od poniedziałku 26 lutego w Punkcie Obsługi Klienta lokatorzy będą mogli dokonywać wpłat, które następnie zostaną zapisane na ich indywidualnych katach. System w mieszkaniach oraz łazienkach wspólnych budynku zostanie uruchomiony 1 marca br. Od tego momentu w całym budynku z wody będą mogły korzystać tylko osoby posiadające opłacone wcześniej karty magnetyczne.

Comments are closed.