Odpady komunalne|

Sposób przeprowadzenia przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych został dostrzeżony przez Urząd Zamówień Publicznych. W związku z tym przedstawiciele jednostki w ubiegłym tygodniu wzięli udział jako prelegenci w konferencji organizowanej w Warszawie przez ten organ.
W ubiegłym tygodniu zastępca dyrektora MZNK w Jaworznie Zbigniew Krepel i kierownik Działu Gospodarki Odpadami Agnieszka Brania wzięli udział w konferencji organizowanej w Warszawie przez Urząd Zamówień Publicznych. Tematem konferencji były zielone zamówienia publiczne i nasza jednostka została poproszona o zaprezentowanie zamówienia publicznego, w ramach którego został wybrany wykonawca usług odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu Jaworzna.
– W ocenie ofert składanych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór odpadów zastosowaliśmy nowe kryteria, które nie tylko skupiały się na cenie usług ale też na kwestiach środowiskowych. To cecha tak zwanych zielonych zamówień publicznych. Urząd Zamówień Publicznych wybrał przeprowadzone przez naszą jednostkę postępowanie jako jedno z wzorcowych i poprosił nas o podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami konferencji, co jest dla MZNK wielkim wyróżnieniem – mówi zastępca dyrektora MZNK Zbigniew Krepel.
Na konferencji razem z kierownik Działu Gospodarki Odpadami zaprezentowali prelekcję pod tytułem Doświadczenia w stosowaniu środków zarządzania środowiskowego w zamówieniach na usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych stałych z miasta Jaworzna.

Link do relacji z konferencji zamieszczonej przez Urząd Zamówień Publicznych: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/przedsiewziecia-edukacyjne/konferencje,-seminaria/xii-konferencja-zielone-zamowienia-publiczne

Comments are closed.