Aktualności, Zieleń miejska|

Pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza. Biada tym, którzy muszą wychodzić z domu. Jednak taka aura, to dla pracowników Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przysłowiowa „bułka z masłem”. Jeszcze wczoraj teren przy nowo budowanym odcinku drogi rowerowej z Osiedla Skałka na Jeziorki wyglądał jak małe wysypisko śmieci. Dzisiaj pracownicy Działu Zieleni Miejskiej MZNK zrobili kawał dobrej roboty sprzątając to miejsce. Mamy nadzieję, że zawsze będzie tam już tak czysto jak dzisiaj.

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Ludzie, którzy zaśmiecają środowisko i porzucają odpady gdzie popadnie często myślą, że pozostaną anonimowi. Pamiętajmy jednak, że identyfikacja sprawców wcale nie jest taka trudna. Zarówno Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie jak i Straż Miejska dysponują tzw. fotopułapką. Może się okazać, że to sprytne urządzenie uchwyci tablicę rejestracyjną oraz wizerunek sprawcy. Pamiętajmy, że za porzucanie śmieci np. w lesie czy na ulicy grozi kara w wysokości minimum 500 złotych. W przypadku udowodnionego wyrzucania większej ilości odpadów na teren zielony, trzeba liczyć się z koniecznością zapłacenia nawet 5 tysięcy złotych.

Szanowni Państwo, jeśli chcemy cieszyć się czystymi ulicami, pięknymi terenami zielonymi, których mamy w naszym mieście pod dostatkiem troszczmy się o nie wspólnie i nie wyrzucajmy śmieci, gdzie nam się tylko podoba. Jeśli jesteście świadkami podrzucania odpadów w miejscach niedozwolonych, to zgłaszajcie to odpowiednim służbom, np. Straży Miejskiej.

Comments are closed.