Nieruchomości|

Od 15 października MZNK wprowadza bezwzględny zakaz używania kuchenek gazowych oraz posiadania butli na gaz w budynku przy ulicy Sulińskiego 43. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa. W budynkach komunalnych przy ulicy Sulińskiego oraz Północnej wielokrotnie dochodziło do pożarów i innych niebezpiecznych sytuacji związanych z nieprawidłowym używaniem kuchenek gazowych.

Każda taka sytuacja stwarza zagrożenie dla lokatorów mieszkania, jak również pozostałych osób zamieszkujących budynek. Rozmiar zniszczeń i liczba poszkodowanych jest trudna do oszacowania w przypadku wybuchu butli gazowej. Również każda akcja ratownicza angażuje wiele służb.
Dla przykładu w akcję ratowniczą podczas lipcowego pożaru w budynku przy ul. Północnej zaangażowane były trzy wozy Państwowej Straży Pożarnej, kilkudziesięciu strażaków, kilkunastu funkcjonariuszy Policji oraz załoga karetki pogotowia. Wszyscy lokatorzy bloku na dwie godziny musieli zostać ewakuowani. Strażacy własnoręcznie, narażając swoje życie wynieśli z płonącego mieszkania butlę gazową i chłodzili ją wodą, aby nie doszło do wybuchu. Do podobnych sytuacji w przeszłości dochodziło także w budynku przy ulicy Sulińskiego.
W zamian za piecyki gazowe MZNK w Jaworznie dostarcza bezpłatnie do mieszkań kuchenki elektryczne. Niestety cześć lokatorów budynku przy ulicy Sulińskiego nie chce zrezygnować z butli gazowych i odmawia odbioru kuchenek elektrycznych. Informujemy, że osoby, które do 15 października br. nie dostosują się do nowego regulaminu i nadal będą korzystać z kuchenek gazowych mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Comments are closed.