Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie wprowadza bezwzględny zakaz korzystania z kuchenek gazowych i posiadania butli na gaz w budynku przy ulicy Północnej 9c. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa. W ciągu minionego roku strażacy aż 6 razy interweniowali w tym budynku w związku z wyczuwalnym zapachem gazu. Ostatnia akcja miała miejsce 29 października br.

Wzorem działań podjętych przez MZNK w budynku socjalnym przy ulicy Sulińskiego, także przy ul. Północnej został wprowadzony zakaz posiadania butli na gaz propan-butan. Wszyscy lokatorzy otrzymają od jednostki nieodpłatnie kuchenki elektryczne.

W budynku przy ulicy Północnej 9c wielokrotnie dochodziło do pożarów i sytuacji niebezpiecznych związanych z nieprawidłowym używaniem kuchenek gazowych. Z danych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie wynika, że w okresie od października 2018 roku do października tego roku strażacy interweniowali aż sześciokrotnie w związku ze zgłoszeniami wyczuwalnego zapachu gazu na klatkach schodowych. Ostatnia tego typu interwencja miała miejsce w tym tygodniu.
Najczęściej sytuacje mają związek z nieostrożnym i nieodpowiedzialnym używaniem butli gazowych. W ciągu minionego roku Straż interweniowała również na trzy inne zagrożenia związane z zapachem spalenizny, zadymieniem oraz pożarem w jednym z mieszkań. Każda akcja angażuje kilka zastępów strażaków, policję i karetki pogotowia lub inne służby. Zwykle potrzebna jest także ewakuacja wszystkich mieszkańców bloku.
W tym tygodniu MZNK w Jaworznie rozpocznie przekazywanie lokatorom budynku kuchenek elektrycznych. Wprowadzony został także nowy regulamin, zgodnie z którym w bloku przy ul. Północnej 9c obowiązuje całkowity zakaz korzystania z kuchenek gazowych i posiadania butli.

Comments are closed.