Cmentarze|

W czasie poprzedzającym 1 listopada wiele osób sprząta groby i teren wokół nich. Prace porządkowe i konserwacyjne na cmentarzach komunalnych prowadzą także pracownicy MZNK w Jaworznie.
Utrzymanie cmentarzy komunalnych w Szczakowej i na Wilkoszynie to zadanie Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie. Od pewnego czasu na terenie cmentarzy prowadzone są przygotowania do zbliżającego się święta zmarłych. Pracownicy MZNK grabią liście, zajmują się koszeniem trawników i przycinaniem żywopłotów.

Na bieżąco opróżniane są także kontenery na odpady rozmieszczone na terenie cmentarzy komunalnych. Dział Gospodarki Cmentarzami MZNK jest w stałym kontakcie z firmą zajmującą się odbiorem odpadów. Gdy tylko kontenery wypełnią się śmieciami zamawiany jest ich odbiór.
Podobnie jak w ubiegłych latach w okresie poprzedzającym 1 listopada oraz w Dniu Wszystkich Świętych będzie udostępniony dla mieszkańców parking znajdujący się przy budynku administracyjnym na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie ostrożności w nadchodzących dniach. Przypominamy, że 1 listopada komunikacją publiczną można jeździć bezpłatnie.

Przypominamy o opłacie cmentarnej
Warto w nadchodzącym czasie uregulować ewentualne zaległości w opłatach za groby bliskich pochowanych na cmentarzach komunalnych. Można to zrobić na przykład w okresie poprzedzającym 1 listopada, kiedy zwykle mieszkańcy przychodzą na cmentarz, aby posprzątać miejsca pochówku rodziny i zapalić znicz.
Przypominamy Dział Gospodarki Cmentarzami ma swoją siedzibę w budynku administracyjnym na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn i czynny jest w godzinach pracy MZNK w Jaworznie.

Comments are closed.