Aktualności, Odpady komunalne|

Upcykling, czyli drugie życie odpadów, to tytuł konkursu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie. Zadaniem jest wykonanie najciekawszej i najbardziej pomysłowej pracy upcyklingowej. Na wykonawców najciekawszych prac czekają cenne nagrody.

O recyklingu słyszał już chyba każdy z nas. Inaczej się ma sprawa z upcyklingiem. To forma wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty o wyższej wartości. Na przykład z niepotrzebnych już palet drewnianych można wyprodukować meble ogrodowe. Upcykling podobnie jak recykling służy do zmniejszania ilości odpadów.
MZNK w Jaworznie ogłasza konkurs na najbardziej kreatywne wykorzystanie śmieci. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na wykonanie pracy upcyklingowej, to w najbliższym czasie odbędą się warsztaty online, na których będzie można dowiedzieć się jak ponownie wykorzystać niepotrzebne przedmioty. Możliwość wzięcia udziału w warsztatach zostanie ogłoszona już wkrótce, prosimy śledzić naszą stronę internetową oraz profil facebook.com/MZNKwJaworznie.
Konkurs kierowany jest zarówno do dzieci jak i osób dorosłych. Ich prace oceni niezależne jury. Na wykonawców najciekawszych prac czekają cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.mznk.grafcon.pl/odpady (w zakładce Konkurs Upcykling).

Comments are closed.