Odpady komunalne|

Z przyjemnością i ogromną satysfakcją ogłaszamy wyniki konkursu pn. „Upcykling, czyli drugie życie odpadów komunalnych”.
O recyklingu słyszał już chyba każdy z nas. Inaczej się ma sprawa z upcyklingiem. Dlatego MZNK w Jaworznie postanowił przybliżyć mieszkańcom ten sposób na zredukowanie ilości odpadów. Upcykling polega na wtórnym przetwarzaniu odpadów, w wyniku czego powstają produkty o wyższej wartości. Na przykład z niepotrzebnych już palet drewnianych można wyprodukować meble ogrodowe.
Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac w trzech kategoriach wiekowych. Głównie były to ozdoby i prawdziwe dzieła sztuki. Cześć wyprodukowanych przez uczestników przedmiotów mogła z powodzeniem być wykorzystywana na co dzień. Były to na przykład pojemniki i torby do przechowywania różnych rzeczy lub zabawki.
Komisja konkursowa miała trudne zadanie. W jej skład wchodzili: Pani Iwona Dubiel – Zastępca Dyrektora MZNK w Jaworznie, przedstawiciel organizatora konkursu, Pani Ewa Zuber – Radna Rady Miejskiej w Jaworznie, Pani Katarzyna Pokuta – posiadająca wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji ekologicznej, Pan Zbigniew Chmielarz – przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” w Jaworznie oraz Pan Dawid Domagalski – Radny Rady Miejskiej w Jaworznie.

Wyniki konkursu „Upcykling, czyli drugie życie odpadów komunalnych” (na zdjęciach prace zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach).

Kategoria I (wiek uczestników od 5 do 8 lat)
I miejsce: Aleksander Urban
II miejsce: Szymon Maciążek
III miejsce: Karolina Sawicka

Kategoria II (od 9 do 15 lat)
I miejsce: Karol Szczęśniak
II miejsce: Michalina Urban
III miejsce: Oskar Suchanek

Kategoria III (powyżej 16 lat) 
I miejsce: Katarzyna Florek
II miejsce: Monika Banasik
III miejsce: Beata Bielecka

Laureaci konkursu zostaną poinformowani pocztą elektroniczną o terminie i miejscu odbioru nagród.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie

Comments are closed.