Cmentarze|

Jak co roku przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania cmentarzy komunalnych w okresie Wszystkich Świętych.

Na cmentarzach komunalnych Wilkoszyn i Szczakowa trwają przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych. Na bieżąco prowadzone są prace porządkowe. Aktualnie kończą się także ostatnie przed świętem prace związane z utrzymaniem zieleni.

Znajdź grób w internecie
Przypominamy o działającej od niedawna witrynie Cmentarze komunalne w Jaworznie (www.jaworzno.grobonet.com). Na stronie internetowej umieszczono dokładne plany cmentarzy z lokalizacją wszystkich grobów. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska osoby zmarłej strona poprowadzi nas do miejsca jej pochówku. Oprócz nawigacji witryna przypomina też do kiedy ważna jest opłata cmentarna. Na obu cmentarzach komunalnych umieszczone są plansze z planami, na których znajdują się kody QR z odnośnikami do strony internetowej.

Regały na znicze używane
Choć na czas Wszystkich Świętych na cmentarzach komunalnych dostawiane są dodatkowe kontenery na odpady prosimy jednak o przemyślane zakupy zniczy i ozdób. Co roku z cmentarzy wywożone są tony odpadów, tymczasem znicze można wykorzystywać wielokrotnie. Pomagają w tym regały na znicze do ponownego wykorzystania znajdujące się na cmentarzach komunalnych.

Jak dojechać na cmentarz
Wszystkich kierowców i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy komunalnych 1 listopada i w dniach poprzedzających święto. Przyłączamy się do propozycji jaworznickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, które w dniu 1 listopada oferuje darmowe przejazdy autobusami w celu zmniejszenia ruchu samochodowego.

Comments are closed.