Aktualności, Bez kategorii, Zieleń miejska|

W publikacji portalu jaw.pl z 15 lutego br. pt.: „Miało być gniazdo dla bocianów, a jest wycinka drzew. Na Długoszynie chcą wyciąć drzewa w parku!” zawarto nieprawdziwe informacje.

Radny Jerzy Nieużyła wprowadza mieszkańców Długoszyna i redakcję jaw.pl w błąd, a redakcja kolportuje nieprawdę bez zasięgnięcia informacji w MZNK w Jaworznie, który jest administratorem terenu zielonego przy ul. Jaszuńskiego.

Po pierwsze nie ma żadnych planów wycinki drzew w tym rejonie. We wrześniu 2023 roku zostały przeprowadzone cięcia pielęgnacyjne 8 drzew. Drzewa wytypowane do cięć zostały wcześniej oznaczone. Usunięcie drzew nie jest planowane, o czym radny Nieużyła wiedział co najmniej od grudnia 2023 roku, kiedy to spotkał się na tym terenie z Kierowniczką Działu Zieleni Miejskiej MZNK w Jaworznie. Liczymy, że radny przeprosi wprowadzonych w błąd mieszkańców.

Dodajmy, że MZNK w Jaworznie nie dość, że nie planuje wycinek drzew przy ul. Jaszuńskiego, to jeszcze w ostatnich latach zasadził tam 5 młodych lip.

Platforma wraz z gniazdem, które z roku na rok może się powiększać, namoknięte przez deszcz mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów. Pień giętkiej topoli nie nadaje się pod tego typu konstrukcję. W kwestii posadowienia gniazda bocianiego na jednym z drzew MZNK w Jaworznie bardziej ufa opinii specjalisty ornitologa, niż organoleptycznej ocenie radnego zaprezentowanej w materiale filmowym jaw.pl.

Na zdjęciu radny Jerzy Nieużyła – zrzut ekranu z portalu jaw.pl.

Radny Rady Miejskiej w Jaworznie Jerzy Nieużyła obejmuje rękami drzewo.

Comments are closed.